Od 16.08.22 do 19.08 sklep stacjonarny czynny do godziny 18

Zabawki 

Jest 849 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 849 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 849 elementów
Zabawki

Zabawa jest istotną częścią dorastania i odkrywania świata, dlatego tak ważne jest, aby maluchy miały mnóstwo bezpiecznych, zabawnych i ekscytujących zabawek, gdy tylko wejdą na świat. Znajdziesz w naszym sklepie szeroki wybór artykułów niezbędnych do zabawy dla noworodków, starszych niemowląt i małych dzieci, które będą stymulować, bawić i zachęcać do nauki i kreatywności w ciągu pierwszych kilku lat dorastania. A co najważniejsze, oferujemy je w niskich cenach, dzięki czemu łatwo jest wypełnić pudełko zabawek swojego dziecka zabawnymi gadżetami. Oto kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Wskazówki dotyczące zabawek dla noworodków w wieku do 6 miesięcy:

Chociaż noworodki mogą jeszcze nie sięgać po grzechotki, w miarę dorastania coraz bardziej interesują się swoim otoczeniem. W ciągu pierwszych 6 miesięcy mogą nauczyć się dotykać i chwytać za zabawki, a ważne jest, aby matki, tatusiowie, rodzeństwo, dziadkowie i inni bliscy wchodzili w interakcję z tymi malutkimi niemowlętami, używając zabawek i innych przyciągających uwagę przedmiotów, aby pomóc w rozwoju. Większe zabawki mogą również pomóc dzieciom w rozwijaniu umiejętności motorycznych. Dodatkowo pokazanie dziecku zabawki może pomóc mu w zabawie lub uciszyć gdy płacze.

Wskazówki dotyczące wyboru zabawek dla niemowląt:

  • Wybierz zabawki z buzią, pyszczkiem czy też ryjkiem. Niemowlęta uwielbiają patrzeć na twarze, więc lalki i pluszaki to doskonały wybór na pierwsze zabawki. Tylko upewnij się, że twarz lalki jest haftowana i nie ma małych kawałków, które można ściągnąć i połknąć.
  • Wybierz bardziej miękkie zabawki. Niemowlęta w tym wieku nie są w stanie w pełni kontrolować swoich ruchów i mogą uderzyć się zabawką w głowę, więc im bardziej miękka, tym lepiej.
  • Maty do zabawy to kolejny świetny wybór. Chociaż tak młode dzieci mogą nie mieć możliwości trzymania zabawek, lubią patrzeć na te, które się poruszają lub odtwarzają muzykę.

Wskazówki dotyczące zabawek dla dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy:

Niemowlęta w wieku od 6 do 12 miesięcy są w wieku super zabaw. Wtedy stają się mobilne i próbują raczkować lub chodzić. Wtedy też naprawdę uczą się bawić zabawkami. Druga połowa pierwszego roku to idealny czas na: Rozważenie układania i sortowania zabawek. Pomagają w koordynacji ręka-oko, a także w rozwijaniu zdolności motorycznych. Wprowadzaj zabawki do popychania w tym wieku, jeśli dziecko podciąga się lub próbuje chodzić. Wybierz zabawki, które się poruszają, takie jak samochody i inne pojazdy odpowiednie do wieku. Są idealne zarówno dla raczkujących, jak i spacerowiczów, aby pchać i ścigać, aby pomóc im zbudować siłę fizyczną.

Wskazówki dotyczące zabawek dla małych dzieci:

W pierwszym i drugim roku życia maluchy uwielbiają zabawki i spędzają większość dnia na zabawie z nimi. Są mobilne, używają słów, są w stanie naśladować niektóre zachowania dorosłych i mogą wyrażać więcej emocji, gdy odnoszą się do czasu zabawy. Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby wybrać odpowiednie zabawki. Bezpieczeństwo jest również ważniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ małe dzieci uwielbiają wkładać rzeczy do ust. 

  • Zabawki do kąpieli są zawsze świetną opcją dla małych dzieci. Większość małych dzieci może chętniej zażywać kąpieli dzięki odpowiednim akcesoriom. Weź pod uwagę zabawki do ściskania, wiadra, kubki i inne plastikowe zabawki nadające się do wody. 
  • Zabawki interaktywne są popularne w tym wieku. Podczas gdy większość małych dzieci nie potrafi pisać ani czytać, mogą zacząć rozumieć pojęcia zwierząt, kolorów, cyfr i liter. Zabawki elektroniczne, muzyczne i pop-up z tymi funkcjami są zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe.

Przydatne wskazówki dotyczące zabawek dla niemowląt i małych dzieci:

  • Zapoznaj się dokładnie z instrukcją, aby określić, czy zabawka jest odpowiednia dla wieku. Na pierwszy rzut oka zabawka może wydawać się w porządku dla dziecka, ale jeśli jest oznaczona dla dzieci w wieku od 3 lat, może mieć odłączane części, które mogą łatwo udusić niemowlę lub małe dziecko.
  • Wyrzuć wszelkie opakowania. Może to być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli jest to plastik.
  • Kieruj się rozsądkiem. Nawet jeśli etykieta mówi, że jest odpowiednia dla wieku, pomyśl o dojrzałości dziecka, a nawet rodzeństwa lub innych dzieci w domu. Upewnij się, że zabawka nie ma ostrych krawędzi, małych części, które mogą spowodować ryzyko zadławienia lub niebezpiecznych sznurków i sznurków.
Al. Solidarności 78, 00-145 Warszawa
LULU Warszawa - zabawki, mebelki i akcesoria niemowlęce
Realizacja: properart