Od 16.08.22 do 19.08 sklep stacjonarny czynny do godziny 18

Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Lista produktów producenta: Franck Fischer

na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 57 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 57 elementów
Franck Fischer

Firma FRANCK & FISCHER została założona w 2005 roku przez Annemarie Franck i Charlotte Fischer z siedzibą w Kopenhadze.


Annemarie ukończyła The Royal Danish Academy of Fine Arts and Design. Przez 18 lat pracowała jako projektantka mody, a później jako projektantka zabawek w szczególności dla LEGO, gdzie projektowała kolekcję „Duplo”. Klasyczny duński design, doprawia elementami z dzieciństwa i odrobiną humoru. Zawsze inspirował ją niezwykły świat zwierząt. Sama jest mamą dwójki urwisów.


Charlotte to mgr. ekonomii i pasjonat dzieci, ekologii i stonowanych produktów dla dzieci, najbezpieczniejszych na świecie. 20-letnie doświadczenie pracy z klientem, pozwoliło Jej zweryfikować najwyższe wymagania najbardziej wybrednej jednostki. Dzięki połączeniu tych dwóch artystycznych dusz, powstała kolekcja z najwyższej jakości bawełny organicznej z certyfikatem GOTS.


Tylko niewielka część światowej produkcji bawełny jest ekologiczna- około 5%. Produkcja bawełny organicznej jest droższa niż bawełny konwencjonalnej, ponieważ wydajność wynosi tylko połowę, a wraz z kosztami kontroli produkcji i certyfikacji koszt tkaniny robi się wysoki, stąd wyższa cena ekologicznych produktów.


Bawełna produkowana jest bez użycia pestycydów, w szczególności insektycydów, które mogą być bardzo toksyczne i powodować poważne szkody dla środowiska i osób ich używających. Każdy produkt jest ręcznie robiony przez nasze szydełkowe panie. Większość produktów jest drukowana ręcznie, dzięki czemu druk, bądź kolor może się różnić na tych samych produktach. Nasi dostawcy posiadają certyfikaty GOTS i SEDEX. Certyfikat GOTS gwarantuje, że cały proces produkcyjny tkaniny: nasiona bawełny, zebrana bawełna, przędza, tkactwo i barwnik są organiczne. W tej produkcji stosowane są tylko przyjazne dla środowiska barwniki, a wszyscy dostawcy i procesy są stale nadzorowane i kontrolowane przez GOTS. Każdy produkt jest wykonany ręcznie,starannie z wielką precyzją, aby nadać mu odpowiedni wygląd i jakość.


Wypełnienie pochodzi z włókna kukurydzianego lub recyklingu poliestru. Poliester jest produkowany z plastikowych butelek, a materiał jak już wcześniej wspomniałam jest certyfikowany i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Wypełnienie z włókna kukurydzianego jest biodegradowalne, wobec czego jest zrównoważonym zasobem.


Największa część produktów drewnianych pochodzi z Rumunii, a w niewielkiej części z Chin, gdzie możemy produkować z brzozy lub buku z certyfikatem FSC. Certyfikat FSC gwarantuje, że drewno biorąc pod uwagę czynniki środowiskowe, takie jak ponowne zalesianie, jest wytwarzane w sposób zrównoważony, dotyczy to też warunków pracy pracowników itp. Wszystkie produkty drewniane są malowane lakierem przyjaznym dla środowiska. Dlatego tez tak dbamy o bardzo dobre relacje z naszymi dostawcami. W naszej ofercie znajdziecie przepiękne grzechotki, zawieszkimaty do zabawy, kosze na zabawki.

Al. Solidarności 78, 00-145 Warszawa
LULU Warszawa - zabawki, mebelki i akcesoria niemowlęce
Realizacja: properart